Konsultacja chustowa w Hannoverze i okolicach

Jeśli niedawno zostałaś Mamą i chcesz nosić swoje dziecko w chuście ale jesteś „zielona w temacie” lub masz „dwie lewe ręce do chusty” to indywidualna konsultacja chustowa jest idealną propozycją dla Ciebie.

Korzyści z udziału w konsultacji chustowej?

Podczas spotkania krok po kroku przeprowadzę Ciebie przez proces wiązania chusty:

 • dowiesz się, jakie są rodzaje chust i jaką chustę wybrać dla siebie i swojego dziecka;
 • zobaczysz jak wygląda prawidłowa pozycja dziecka w chuście oraz w jaki sposób ją uzyskać;
 • poznasz wiązania odpowiednie dla etapu rozwoju Twojego dziecka oraz Twoich możliwości (i ewentualnych dysfunkcji, jak zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, problemy z kręgosłupem itp). Z moją pomocą zdecydujesz, którego z nich chcesz się nauczyć, a następnie nauczysz się je wiązać;
 • dowiesz się jakie są zasady bezpiecznego noszenia oraz jak ubrać siebie i dziecko w chuście w zależności od pory roku;
 • dodatkowo poznasz zasady przyjaznej pielęgnacji, czyli jak podczas codziennych, rutynowych czynności wokół dziecka wspierać jego rozwój;
 • odzyskasz wolne ręce i spokój w macierzyństwie!

Kim jestem?

konsultacja chustowa w Hannoverze i Bremen

Nazywam się Anna Lewińska i jako doradczyni noszenia dzieci w chustach po szkole ClauWi wspieram świeżo upieczonych rodziców w nauce wiązania chusty. Od 2018 roku prowadzę konsultacje chustowe w Hannoverze i okolicach – jako jedyna polskojęzyczna doradczyni w Dolnej Saksonii w razie potrzeby dojeżdżam w promieniu 150 km od Hannoveru. Do tej pory prowadziłam indywidualne konsultacje chustowe w Bremen, Magdeburgu, Kassel, Bielefeld, oraz wielu mniejszych miejscowościach po drodze.

Prywatnie jestem mamą trzech wynoszonych w chustach chłopców, i to właśnie dzięki nim odkryłam ten wspaniały świat bliskości, a następnie postanowiłam nieść tę wiedzę dalej w świat.

Gdzie odbywają się konsultacje chustowe?

Indywidualne konsultacje chustowe odbywają się w domu Klienta lub w innym wskazanym przez niego miejscu w promieniu 150 km od Hannoveru, po wcześniejszym ustaleniu terminu. To najlepsza opcja zarówno dla Mamy w połogu, jak i dla Maluszka, który na własnym terenie, wśród znanych sobie zapachów i innych bodźców, jest bardziej skłonny do współpracy niż po długiej podróży i na obcym terenie.

Jak przebiega konsultacja chustowa?

Konsultacja chustowa na żywo trwa średnio około 2,5 godziny przy jednym rodzicu, do 3 godzin jeśli na naukę zdecydują się oboje. Na spotkanie przyjeżdżam z walizką wypełnioną chustami o różnych długościach, grubościach i splotach, abyś mogła osobiście doświadczyć, czym chusty różnią się od siebie oraz wybrać tę, na której najlepiej Ci się wiąże. W walizce mam także lalkę treningową, która rozmiarami i wagą przypomina prawdziwe niemowlę. To na niej najpierw uczysz się obsługi chusty oraz utrwalasz sobie przebieg wiązania. Kiedy poczujesz się gotowa – wiążesz własne dziecko.

Po spotkaniu pozostajemy w kontakcie, a ja przesyłam Ci dostęp do grupy na Facebooku w której znajdziesz nagrane przeze mnie filmy poszczególnych wiązań. Dzięki temu możesz w każdej chwili do nich wrócić i w razie potrzeby przypomnieć sobie szczegóły wiązania. Pozostaję również do Twojej dyspozycji w przypadku ewentualnych pytań lub wątpliwości, które mogą się pojawić gdy emocje po konsultacji już opadną.

Jak przygotować się do konsultacji chustowej?

Nauka wiązania chusty to niezły fitness, szczególnie dla Mamy w połogu, dlatego przede wszystkim ubierz się wygodnie a przed samą konsultacją postaraj się wypocząć. Jeśli masz długie włosy – zwiąż je w kitkę, aby nie plątały się w chustę. Twoje dziecko – idealnie, gdyby było wypoczęte, najedzone i przewinięte, ale jako mama trójki wiem, że tego nie da się zaplanować, więc dostosowuję przebieg konsultacji do możliwości Malucha: kiedy karmisz odpowiadam na Twoje pytania, a kiedy kończysz ćwiczymy wiązania. Jeśli chodzi o ubranie dziecka najlepiej sprawdzą się body, spodnie i skarpetki.

Czy podczas konsultacji muszę mieć własną chustę?

Nie. Jak już wspominałam, przyjeżdżam do Ciebie z walizką chust i pomagam dobrać odpowiednią dla Ciebie. Po konsultacji na 2 tygodnie wypożyczam Tobie chustę na której ćwiczyłaś bezpłatnie, abyś mogła doskonalić swoje umiejętności wiązania chusty. W tym czasie pomagam Ci w zakupie własnej chusty do noszenia – możesz zamówić chustę przeze mnie, skonsultować swoje wybory lub odkupić chustę na której ćwiczyłaś podczas spotkania.

Jaki jest koszt konsultacji?

Koszt konsultacji chustowej indywidualnej wynosi 90€. Cena obejmuje:

 • spotkanie które trwa 2,5-3 godziny,
 • wypożyczenie chusty na 2 tygodnie,
 • dostęp do grupy z nagraniami wiązań,
 • możliwość kontaktu i zadawania pytań po konsultacji.

Dodatkowo pobierana jest opłata za dojazd: 10€ na terenie Hannoveru, w przypadku konsultacji poza Hannoverem wycena indywidualna.

W jaki sposób mogę się umówić na konsultację?

Aby umówić się na konsultację chustową skontaktuj się ze mną w wybrany sposób w celu ustalenia terminu i omówienia szczegółów:

 • telefonicznie pod nr telefonu +49 1523 844 78 16 (na ten numer możesz także skontaktować się ze mną przez WhatssApp),
 • mailowo na adres kontakt@annalewinska.com

Czy w konsultacji może uczestniczyć więcej osób?

To jest oferta konsultacji indywidualnej, w której uczestniczy Mama lub oboje rodziców, oraz jedno dziecko. Jeśli chciałabyś wziąć udział w konsultacji chustowej z koleżanką która również niedawno została Mamą sprawdź ofertę Ty+koleżanka (klik).